Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/naturesvoice/ftp/iwipl/www/plugins/system/securitycheck/securitycheck.php on line 493

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/naturesvoice/ftp/iwipl/www/plugins/system/securitycheck/securitycheck.php on line 493

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/naturesvoice/ftp/iwipl/www/plugins/system/securitycheck/securitycheck.php on line 493

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /home/naturesvoice/ftp/iwipl/www/plugins/system/securitycheck/securitycheck.php on line 493
Program

Notice: Undefined offset: 1 in /home/naturesvoice/ftp/iwipl/www/templates/iwipl16/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

 

"Program 3 modułów szkoleń przygotowujących do pracy w projektach EFS oraz praktyki wolontariacie w organizacjach pozarządowych dające możliwość płatnej pracy w ramach projektów unijnych."

Formularz zgłoszeniowy:

 

Rusza nowy projekt: "Pomagając innym, pomagasz sobie". Wolontariat narzędziem aktywizacji środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. którego celem jest przygotowanie kadry trenerów, doradców zawodowych, psychologów, koordynatorów i fundraiserów do pracy w organizacjach pozarządowych, których działania skierowane są do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Projekt dofinansowany jest ze środków Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Jego administratorem jest Instytut Współpracy i Partnerstwa Lokalnego w Katowicach.

 

Pierwszym etapem projektu jest nabór potencjalnych kandydatów zainteresowanych pracą w organizacjach pozarządowych. Projekt oferuje im szkolenia specjalistyczne, a dla najlepszych przeszkolonych osób umowy na realizacje szkoleń, doradztwa, dla pozostałych zaś osób zdobycie doświadczenia wolontarstycznego oraz możliwość wzięcia udziału w realizacji projektów naszego stowarzyszenia oraz naszych partnerów i innych organizacji pozarządowych, działających w obszarze rynku pracy i pomocy społecznej.

Projekt oferuje 3 moduły szkoleniowe dla 3 grup zainteresowanych osób:


1) Moduł dla kandydatów na trenerów aktywizacji społeczno - zawodowej skierowany do wybranej w procesie rekrutacji grupy 20 osób.

Oferujemy:

Bezpłatne weekendowe szkolenia trenerskie ( 60 godzin, w okresie wrzesień/październik) dotyczące metodologii pracy z osobą zagrożoną wykluczeniem społecznym, metodologii wsparcia koleżeńskiego przygotowujące do prowadzenia aktywizacji zawodowej (zakończone certyfikatem). Szkolenie prowadzone będzie metodami aktywnymi przez doświadczonych pracowników organizacji oraz będzie się składało z części praktycznej, na której kandydaci będą mieli możliwość sprawdzenia się w roli trenera. Dla najlepszych kandydatów wyselekcjonowanych po szkoleniu oferujemy pracę w projektach realizowanych przez stowarzyszenie i jego partnerów w postaci kilku dni w tygodniu na zasadzie umowy o dzieło/zlecenie. Do ich obowiązków należeć będzie prowadzenie szkoleń oraz doradztwa psychologiczne i zawodowego zgodnie z metodologią wprowadzoną podczas zajęć. Dla pozostałych możliwość wolontariatu i podpisania umowy po zdobyciu doświadczenia w pracy z grupą. Dodatkowo podczas szkoleń oferujemy catering i zwrot kosztów za przejazdy.

Wymagania wobec kandydatów:

Preferowane będą osoby, które ukończyły studia psychologiczne i/lub podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego ( również studenci 5 roku) Mile widziane również osoby z innym wykształceniem ale posiadające udokumentowane doświadczenie zawodowe z zakresu realizacji szkoleń miękkich. Warunkiem pozytywnej rekrutacji jest także zamieszkiwanie na terenie Śląska oraz dyspozycyjność (rozumiana jako brak umowy o pracę w wymiarze pełnego etatu, która uniemożliwiałaby podjęcie dodatkowej pracy) Preferujemy osoby komunikatywne, asertywne, kreatywne, lubiące pracę z grupą. Mile widziane będą osoby posiadające prawo jazdy kat. B i własny samochód.

2) Moduł dla kandydatów na koordynatorów projektów i fundraiserów zainteresowanych pracą w organizacjach pozarządowych, skierowany do wybranej w procesie rekrutacji grupy 20 osób.

Oferujemy:

Bezpłatne weekendowe szkolenia specjalistyczne: Akademia Fundraisingu i Zarządzanie projektem społecznym, ( łącznie 60 godzin, w okresie listopad -grudzień) W zakres szkolenia wchodzą zagadnienia dotyczące metodologii pozyskiwania funduszy na działalność organizacji, pisanie projektów, w tym projektów finansowanych ze środków UE oraz zarządzanie projektem miękkim. Szkolenie zakończone będzie certyfikatem oraz dla osób zainteresowanych możliwością zdobycia praktycznego doświadczenia w pracy wolontarystycznej. Szkolenie prowadzone będzie metodami aktywnymi przez doświadczonych pracowników organizacji oraz będzie się składało z części warsztatowej oraz praktycznej podczas, której kandydaci będą mieli możliwość napisania własnych projektów. Dla twórców najlepszych projektów, które otrzymają dofinansowanie będzie możliwość zatrudnienia w ramach ich realizacji. Dodatkowo podczas szkoleń oferujemy catering i zwrot kosztów za przejazdy.

 

Wymagania wobec kandydatów:

Preferowani będą studenci III, IV i V roku kierunków humanistycznych i ekonomicznych. Mile widziani będą również absolwenci tych kierunków posiadający doświadczenie w pracy wolontarystycznej. Poszukujemy osób komunikatywnych, kreatywnych, dobrze zorganizowanych, które chcą realizować projekty społeczne i widzą swoje miejsce pracy w śląskich organizacjach pozarządowych.

3) Moduł dla kandydatów na lokalnych korespondentów powstającego portalu informacyjnego skierowanego do organizacji instytucji pomocy społecznej, rynku pracy, które profesjonalnie aktywizują osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz do pracowników i wolontariuszy tychże organizacji.

Oferujemy:

Bezpłatne weekendowe szkolenie specjalistyczne: Redagowanie informacji internetowych oraz elementy Public Relations inicjatyw społecznych (12 godzin w październiku) W zakres szkolenia wchodzą zagadnienia związane z dziennikarstwem, promocją NGO i obsługą internetowych systemów zarządzania informacją CMS. Szkolenie zakończone będzie certyfikatem oraz możliwością pracy wolontarystycznej w charakterze lokalnego korespondenta portalu. Korespondenci, którzy zdecydują się na pracę otrzymają dofinansowanie do rozmów telefonicznych oraz bilety miesięczne. Dodatkowo podczas szkoleń oferujemy catering i zwrot kosztów za przejazdy.

 

Wymagania wobec kandydatów:

 

Preferowani będą studenci oraz pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych i instytucji pomocy społecznej, rynku pracy działające na terenie Śląska. Poszukujemy osób komunikatywnych, którzy mają umiejętność redagowania tekstów, interesują się problematyką społeczną, są kreatywni i dobrze zorganizowani oraz chcą realizować projekty społeczne i widzą swoje miejsce pracy w śląskich organizacjach pozarządowych.

 

Proces rekrutacji:

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie do nas formularza zgłoszeniowego (do ściągnięcia na stronie) oraz swojego CV w terminie do 7 września 2008 r. Jeśli zaistnieje taka konieczność kolejnym etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna. Wszystkie osoby poinformujemy o przebiegu procesu rekrutacji, po jego zakończeniu.


Kontakt i więcej informacji:

Mateusz Eichner: 0 501 652 157, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub
Lidia Bortel: 0 606 130 774, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.